به منظور استخراج نفت و گاز از میادین فراساحلي در خليج فارس استفاده از سکوهای نوع جکت بسيار متداول است. سابقه ساخت سکوهای دریایی در کشور به چندین دهه باز می­گردد اما طراحی سکوها در چند سال اخیر آغاز شده است، زیرا پیش از این توسط شرکت­ های خارجی انجام می­ شد. لذا امروزه نياز به نيروهاي متخصص در این زمینه بیش از پیش احساس می شود. در این راستا بدون شک نرم افزار SACS برترین و متداول ­ترین نرم افزار طراحی سکوهای نوع جکت در دنیا است و در ایران نیز تنها نرم افزار مورد استفاده در این زمینه محسوب می شود.

این نرم­افزار دارای ماژول­های مختلفی است و قابلیت پشتیبانی از تمامی تحلیل­های مورد نیاز طراحی یک سکوی ثابت را دارا می­باشد. نرم­افزار SACS تحلیل­های خطی و غیر خطی، استاتیکی و دینامیکی و تمامی تحلیل­های حمل و نصب سکوهای ثابت را به خوبی پوشش می­دهد.

picture1

اهداف دوره:

شرکت‌کنندگان این دوره با اصول و مبانی مدلسازی، تحلیل و طراحي سکوهای نوع جکت با استفاده از نرم افزار SACS آشنا می­شوند. تمامی مدلسازي ­ها و آناليزها بر اساس نقشه­­ها و مدارک سکوهاي موجود در خليج فارس انجام خواهد شد. همچنین تدریس بر اساس اطلاعات مربوط به پروژه­های اجرا شده در خلیج فارس خواهد بود. تدریس بر اساس تجربیات مستقیم مدرس (بیش از 7 سال) در زمینه طراحی سکوهای دریایی در خلیج فارس و کاملا کاربردی خواهد بود.

در انتهای دوره، انتظار می رود  دانش‌پذیران توانایی مدلسازی، تحلیل و طراحی سکوهای ثابت دریایی را کسب کرده و از مهارت بالایی برای ورود به بازارکار نیز برخوردار گردند.

sacs2

SACS

 

مخاطبان دوره:

این دوره برای کليه مهندسين و کارشناسان فني شاغل در زمينه طراحي (Design)، ساخت (Construction)، نصب (Installation)، ارزیابی (Assessment) و مقاوم سازی (SMR) سکوهای نوع جکت در سازمان ­ها، شرکت­ هاي مشاور، پیمانکاران، کليه فارغ ­التحصيلان، دانشجويان و علاقمنداني که تمايل دارند با استفاده از اين نرم افزار فعاليت نمايند مفید واقع می­شود. همچنين اين دوره براي دانشجويان مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري گرايش ­هاي سازه­ هاي دريايي که داراي موضوعات پژوهشي مرتبط هستند، مي­­تواند مفيد واقع شود. رشته­های مرتبط شامل مهندسی عمران، کشتی سازی و مکانیک است.

برای شرکت در دورة آموزشی، پیش‌نیازهایی چون مهارت‌های ابتدایی در مدلسازی و کار با نرم‌افزار، مبانی هیدرودینامیک دریا، تحلیل سازه و ژئوتکنیک دریا نیاز نبوده و مبانی تئوری مسایل مختلف تا حد امکان، در مدت برگزاری دوره، تشریح می‌ گردد.

نویسنده: پویا رنجبر

برای آگاهی از سرفصل های دوره لطفا فایل PDF سرفصل ها را مطالعه بفرمایید.

هیئت علمی عمران پارسیان

با اعضای هیئت علمی آموزشگاه عمران پارسیان آشنا شوید

برنامه کلاس های عمران پارسیان!

از برنامه تشکیل کلاس های عمران پارسیان مطلع شوید

همرسانی کنید:

دیدگاهتان را بنویسید