معرفی دوره های برنامه نویسی مهندسی متلب (MATLAB)

آموزش matlab

آموزش matlab

نرم افزار متلب (Matlab) یک محیط برنامه نویسی چند مدلی عددی و یک زبان برنامه نویسی نسل چهارم است. متلب امکان کار کردن ماتریس ها، رسم توابع و  اطلاعات، مدلسازی الگوریتم ها، ایجاد رابط کاربری و برقراری ارتباط با برنامه های نوشته شده در زبان های C، C++، Java و … می باشد.

اگرچه هدف از تولید این زبان برنامه نویسی محاسبات عددی بوده ولی می توان در محیط های مختلف و متنوع آن بصورت پارامتری محاسبات مورد نظر را مدلسازی کرد.

نکته حائز اهمیت در استفاده از این نرم افزار و بطور کلی برنامه نویسی در مسائل مهندسی از آن جهت است که با توجه به وجود نرم افزار های مختلف مهندسی در زمینه های مختلف با محیط های گرافیکی بسیار مناسب و کارکرد مشخص، بدلیل محدود و مشخص بودن حوزه مسائل و تئوری های حل در این نرم افزارها همچنان برنامه نویسی بهترین، مطمئن ترین و علمی ترین راه برای حل مسائل مهندسی در دنیای آکادمیک می باشد. از این رو در پروژه های صنعتی و آکادمیک که در آن بخشی از مرزهای علم واکاوی می شود برنامه نویسی همواره اصلی ترین راه برای حل مسائل بصورت کامپیوتری می باشد.

متلب آزمایشگاهی برای توابع ریاضی

matlab-sinc-3d

بنابراین در محیط برنامه نویسی تقریبا همه مسائل ریاضی و مهندسی قابل مدلسازی و اجرا هستند و صرفا به توانایی برنامه نویس بستگی دارد. همچنین انواع خروجی ها از انواع اطلاعات مسئله را می توان در این محیط استخراج کرد. از جمله این مسائل مهندسی می توان به مسائل المان محدود اشاره کرد که در واقع روش عددی اصلی در حل خیلی از مسائل مهندسی می باشد.

در انتها می توان گفت محیط برنامه نویسی محیطی نامحدود در مهندسی است که مرزهای آن را تصورات و توانایی های برنامه نویس مشخص می کند.

برای دیدن اطلاعات و سرفصل های دوره های آموزش برنامه نویسی متلب ، اینجا کلیک کنید.

هیئت علمی عمران پارسیان

با اعضای هیئت علمی آموزشگاه عمران پارسیان آشنا شوید

برنامه کلاس های عمران پارسیان!

از برنامه تشکیل کلاس های عمران پارسیان مطلع شوید

همرسانی کنید:

دیدگاهتان را بنویسید