تحلیل مسائل سازه ای – زلزله ای به‌کمک نرم‌افزار ABAQUS

در سال‌های اخیر، از نرم‌افزار آباکوس به‌صورت گسترده‌ای در تحلیل مسائل پیچیدة مهندسی بهره‌برداری شده‌است. به‌صورتی‌که می‌توان موارد خاصی از مسائل مهندسی را مثال آورد که برای تحلیل آن‌ها، آباکوس تنها گزینة عملی و دردسترس باشد.abaqus-stu از آنجایی‌که کاربرد این نرم‌افزار محدود به یک یا چند رشته مهندسی نیست، بنابراین کسب مهارت استفاده از آن نیز مستلزم یادگیری هدفمند درحوزة مسائل یک رشته مهندسی خاص است. در گروه عمران‌پارسیان، دورة آموزش آباکوس ویژة مهندسان سازه و زلزله برای پوشش دادن به نیاز اکثریت فعالان این رشتة مهندسی طراحی شده و از علاقمندان دعوت به‌عمل آمده تا کیفیتی متفاوت در یادگیری مهارت‌های نرم‌افزاری را تجربه نمایند.

اهداف دوره آباکوس برای سازه و زلزله :

شرکت‌کنندگان این دوره، با اصول و مبانی مدلسازی مسائل پرکاربرد در مهندسی سازه و زلزله آشنا می‌شوند. علاوه‌ بر آموزش محدودیت‌ها و مزایای مدل‌های رفتاری کاربردی سازه ای-زلزله ای آباکوس، استفاده از نتایج آزمایشگاهی برای کالیبره‌کردن مدل‌های رفتاری نیز آموزش داده می‌شود. abaqus-structبرای تثبیت و تبسیط مهارت کار با نرم‌افزار، مثال‌های متنوعی از جنبه‌های مختلف مسائل سازه ای-زلزله ای مورد بررسی قرار گرفته تا ضمن تولید اعتمادبه ‌نفس دانش‌پذیران در تحلیل مسائل عددی این حوزه، مهارت نسبی برای ورود به بازارکار نیز ایجاد گردد.

مخاطبان دوره:

این دوره برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی عمران، مکانیک جامدات و همچنین برای پژوهش‌های عددی مهندسی سازه و زلزله در مقاطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد و دکترا، می‌تواند مفید واقع‌شود. برای شرکت در دورة آموزشی، پیش‌نیازهایی چون مهارت‌های ابتدایی در کار با نرم‌افزار آباکوس، گذراندن واحد المان‌محدود و محیط‌های پیوسته و مهندسی زلزله پیشرفته نیاز نبوده و مبانی نظری مذکور به صورت مختصر، در مدت برگزاری دوره، تشریح می‌شود.

 

نویسنده: محمد یکرنگ‌نیا

جهت آگاهی بیشتر درخصوص سرفصل‌های دوره آموزش نرم‌افزار آباکوس، لطفاً فایل pdf را مطالعه فرمایید.

هیئت علمی عمران پارسیان

با اعضای هیئت علمی آموزشگاه عمران پارسیان آشنا شوید

برنامه کلاس های عمران پارسیان!

از برنامه تشکیل کلاس های عمران پارسیان مطلع شوید

همرسانی کنید:

دیدگاهتان را بنویسید