معرفی و آشنایی با دوره نرم افزار فلک (FLAC)

امروزه، استفاده از روش های عددی و نرم افزارهای مناسب برای تحلیل رفتار سازه های ژئوتکنیکی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.  یکی از روش هایی که در مهندسی عمران کاربرد فراوانی دارد، روش تفاضل محدود است. نرم افزار فلک (FLAC) یکی از معروفترین نرم افزارهایی است که از این روش استفاده می نماید. این نرم افزار به دلایل مختلف نظیر دارای بودن مدل های رفتاری مختلف برای شبیه سازی رفتار سازه­های ژئوتکنیکی، امکان تحلیل استاتیکی و هیدرولیکی، دینامیکی و تحلیل روانگرایی، امکان در نظر گرفتن کرنش های بزرگ، تحلیل دمایی و خزش و جریان دوفازه یک نرم افزار کاریردی در محیط های علمی و فنی می باشد. با توجه به دلایل فوق موسسه عمران پارسیان اقدام به برگزاری دوره های اموزشی این نرم افزار کرده است. ویژگی اصلی این دوره، اموزش گام به گام مدلسازی در قالب مثال های کاربردی و بیان تئوری های علمی مرتبط با هر مثال است که باعث متفاوت شدن آن با سایر دوره های مشابه می گردد.

اهداف دوره فلک :

شرکت‌کنندگان این دوره، با اصول و مبانی مدلسازی مسائل ژئوتکنیکی آشنا می‌شوند. ویژگی اصلی این دوره، اموزش نرم افزار در قالب مثال های متنوع می باشد که منجر به تسریع بادگیری و تثبیت بهتر ان در دانش پذیر می گردد. در مثال های مختلف، نکات مهم مدلسازی بیان شده و همچنین محدودیت ها، مزایا، کالیبراسیون و کاربرد مدل های رفتاری موجود شرح داده می شود. در انتهای دوره، انتظار می رود  دانش‌پذیران توانایی تحلیل مسائل عددی ژئوتکنیکی با فلک را کسب کرده و از مهارت نسبی برای ورود به بازارکار نیز برخوردار گردند.

flac

مخاطبان دوره:

این دوره برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی عمران و معدن و همچنین برای پژوهش‌های عددی ژئوتکنیکی در مقاطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد و دکترا، می‌تواند مفید واقع‌شود. برای شرکت در دورة آموزشی، پیش‌نیازهایی چون مهارت‌های ابتدایی در کار با نرم‌افزار، مکانیک محیط های پیوسته و پلاستیسیته، روش های عددی و مکانیک‌خاک و پی پیشرفته نیاز نبوده و مبانی تئوری مسایل مختلف تا حد امکان، در مدت برگزاری دوره، تشریح می‌ گردد.

نویسنده: اسماعیل قلیزاده

برای آگاهی بیشتر ، فایل های سرفصل فلک دو بعدی و فلک سه بعدی را دانلود کنید.

هیئت علمی عمران پارسیان

با اعضای هیئت علمی آموزشگاه عمران پارسیان آشنا شوید

برنامه کلاس های عمران پارسیان!

از برنامه تشکیل کلاس های عمران پارسیان مطلع شوید

همرسانی کنید:

دیدگاهتان را بنویسید